Úspěch na Branném dni

Naši žáci se 24. května 2018 v areálu HZS v Plzni na Bílé Hoře zúčastnili IX. ročníku Branného dne, který pořádá Městská policie ve spolup. s MO 1 Plzeň. Je to preventivní, výchovná a sportovní akce pro děti a mládež.

Cíle projektu

-          Prověření tělesné zdatnosti žáků formou běhu v terénu na vzdálenost 3 km.
-          Prověření obratnosti dětí při překonávání terénních nerovností, umělých překážek za pomoci provizorní lanovky či soustavy horolezeckých lan.
-          Prověření koncentrace po zátěži při hodu granátem na cíl a při střelbě ze vzduchové pušky.
-          Prověření znalostí ze základů poskytování laické (předlékařské) I. pomoci – srdeční masáž, obnova respirace, zástava běžných krvácení, zhotovení jednoduché dlahy, improvizovaná nosítka, apod. – praktická ukázka.
-          Prověření znalostí na úseku základů právního vědomí na úrovni žáků základních škol – vědomostní test
Sestavili jsme dvě družstva, nastoupili s dobrou náladou a společnými silami, schopnostmi a určitě i štěstím jsme se umístili - jedno družstvo přímo na '"bedně", tedy na úžasném 2. místě a druhé družstvo na krásném 6. místě v konkurenci 25 družstev. Mimo jiné zde proběhla i ukázka profesní sebeobrany MP Plzeň, ukázka práce psovoda MP Plzeň, ukázka techniky práce HZS. Na závěr byl připraven táborák s opékáním buřtů.
Obtížení diplomy a dárkovými taškami jsme zakončili tento úspěšný ročník Branného dne.
Děkujeme všem zúčastněným borcům.