Komunitní škola

telefon: +420 378 028 237, +420 724 306 452

e-mail: kos1zs@seznam.cz

Klikněte na KURZY A AKTIVITY KOMUNITNÍ ŠKOLY

Naše škola od konce devadesátých let působí jako vzdělávací a kulturní centrum sídliště Bolevec fungující na myšlence komunitního vzdělávání. Její dveře se proto nezavírají s poslední vyučovací hodinou, ale naopak zůstávají otevřené až do večera všem zájemcům o program, který zde v ten či onen den probíhá.

Část tohoto bohatého programu škola koordinuje ve spolupráci s občanským sdružením KoŠ - Komunitní škola. V prostorách školy tak můžete mimo jiné navštěvovat mnoho vzdělávacích, kulturních a zájmových kurzů. Ve všech těchto oblastech nabízíme široké využití volného času nejen dětem, ale i jejich rodičům, prarodičům - prostě všem lidem jakékoli věkové kategorie. Rádi bychom, aby nabízený program odpovídal vašim přáním a potřebám, a proto vítáme vsechny vaše návrhy. Anebo ještě lépe, máte-li jakýkoli nápad a rádi byste se na programu Komunitní školy podíleli svou vlastní činnosti (nový kurz, přednáška, výstava ......), obraťte se na koordinátorku komunitního vzdělávání. Velmi rádi vás v naší komunitní škole přivítáme, vyslechneme vaše názory a návrhy či vám pomůžeme v uskutečnění vaší vlastní činnosti. Další činnosti, které z naší školy dělají kulturní a společenské centrum, zahrnují jednorázové kulturní, sportovní, vzdělávací a společenské akce: klub volného času pro žáky z druhého stupně, pobočka Knihovny města Plzně se sídlem v budově naší školy, CeDR (centrum dětí a rodičů), které nabízí program pro rodiče a děti předškolního věku.