Neplánovaná beseda o labutích

V úterý jsme se s dětmi ze 14.oddělení ŠD vydali nasypat ptáčkům do krmítek u Šídlovského rybníka různá semínka a oříšky. Cestou jsme viděli rodinku labutí. I pro ně jsme měli připravené krmení – ovesné vločky, protože víme, že suché pečivo se labutím dávat nesmí-labutě by mohly uhynout. Jak jsme se blížili ke krmítkům, děti se ztišily, abychom ptáčky nevyplašili. V tichosti jsme pozorovali několik sýkorek, které postupně přilétaly ke krmítkům. Děti doplnily krmítka a pomalu jsme se vraceli zpátky k labutím. Jaké bylo naše překvapení, když jsme se potkali s paní, která je ve spojení se Záchrannou stanicí živočichů v Plzni. Labutím se intenzivně věnuje a monitoruje jejich život. S radostí jsme přijali její nabídku na besedu. A tak jsme se dověděli o rodince, kterou jsme měli před sebou. Z původní šestičlenné rodiny zbyl jen tatínek a tři mláďata. Maminku bohužel zakousl pes a 2 mláďata uhynula. Děti měly mnoho zvídavých dotazů, a tak jsme se z vycházky vraceli bohatší o nové poznatky ze života spanilých labutí.