Náš les a jeho obyvatelé

Již dlouhodobě naše školní družiny spolupracují s paní Cirkovskou z Kynologického servisu, Praha. V březnu se děti ze ŠD zúčastnily environmentálního programu „Náš les a jeho obyvatelé“, který je zaměřen na základní rozdělení lesů a poznávání stromů, povídání o zvířatech, která můžeme v našem lese potkat. Děti formou krátkých audio ukázek hádaly podle zvuku dané zvíře. Dále bylo dětem vysvětleno správné chování v lese i vysvětlena případná obrana proti napadení.  Děti si mohly prohlédnout i ohmatat dovezené rekvizity – kůže, kožešiny, čelisti, zuby, lebky, rohy, parohy, vycpaná zvířata atd. Tento program má u dětí velký ohlas, snad proto, že si mohou ohmatat zvířata, která by z takové blízkosti neměla šanci potkat.

V dubnu a květnu nás paní Cirkovská opět navštíví, tentokrát s programem „Bezpečný pes“ a „Můj pes – můj kamarád“. Moc se těšíme.