Filmový festival Jeden svět

Každoročně se i u nás v Plzni koná filmový festival Jeden svět, který je součástí společnosti Člověk v tísni. Prostřednictvím krátkých hraných nebo animovaných dokumentů nejen
o lidských právech, ale i o různých odlišnostech a tradicích, se děti seznamují s touto problematikou. V letošním roce jsme shlédli dokument o dvou bratrech, z nichž mladší byl neslyšící, dále o dívce z Pákistánu, která se chtěla stát profesionální fotbalistkou a poslední animovaný dokument byl o dívce s mosaznými kroužky. Po skončení jednotlivých dokumentů proběhla krátká diskuze s moderátorem, který nás festivalem provázel. Děti filmy sledovaly se zaujetím a následné postřehy, odpovědi nebo dotazy bez obav sdílely. V družině jsme se pak ještě k dokumentům vrátili a povídali si o nich. Už teď se těšíme na příští rok, jaká témata festival přinese.