Velikonoční pečení ve ŠD 1 a 2

Všichni se těšili na Velikonoce. Je to pro všechny barevné a veselé jarní období. Ve školní družině jsme tohoto radování využili a vrhli se do pečení tradičních jidášků. Z připraveného kynutého těsta děti tvořily typické jidášky. Někdo tvořil dle své fantazie, jiní spoléhali na předložený vzor. Byl očekáván velký zájem, proto paní vychovatelky připravily i linecké těsto, ze kterého děti pomocí velikonočních vykrajovátek dělaly různé tvary. Opatrně svá díla ukládaly na pečící plechy a čekaly, až budou dobroty hotové. Všichni se do pečení vrhli s nadšením, pro někoho to byla první příležitost i zkušenost. Po upečení a vychladnutí jidášků všichni ochutnali to, co si sami upekli. Dětem moc chutnalo a přály si vzít domů recept na jidášky, aby mohly rodičům během velikonočních prázdnin a příprav pomoci.