Sportovní úspěchy našich žáků

V září proběhlo v hokejbalové hale na Košutce krajské kolo v HOCKEY STREET CUPU. Náš tým ve složení David Biněda, Viktorie Binědová, Dominik Purkart, Standa Smeták, Jakub Černý, Tobias Falter a Daniel Feiferlík do něj postoupil po odehraném okresním kole z 1. místa a po vyrovnaných utkáních se nakonec umístil na 8. místě.

Okresní kolo soutěže v přespolním běhu proběhlo začátkem října v Borském parku. Naši školu reprezentovalo celkem 30 žáků z první až sedmé třídy. Úspěšný byl tým dívek kategorie D I ve složení Věrka Hupáková, Lucie Horská, Daniela Bradáčová, Sofie Löwyová a Kateřina Horová. Děvčata obsadila v soutěži družstev krásné 2. místo. V ostatních kategoriích se v popředí umístila Adéla Hezinová, Tadeáš Sýkora, Dominika ze 4. C a Justýna Hezinová. Mezi tři nejrychlejší se ve své kategorii dostala Pavlína Soukupová.

V obvodním kole soutěže ve florbalu, které proběhlo také v říjnu na 4. základní škole, se na 2. místě umístili chlapci ze šestých a sedmých tříd a postoupili tak do okresního kola. To proběhlo v městské hale Lokomotiva Plzeň a naši žáci v něm vybojovali 6. místo. K oporám týmu patřili hráči Tobias Falter, Jakub Černý a David Slačík.

Také družstva mladších a starších dívek se přes obvodní kola úspěšně probojovala do kol okresních, která se konala na 25. základní škole 5. a 7. listopadu. Tým starších děvčat obsadil velmi pěkné 2. místo, mladší děvčata okresní kolo ve velmi silné konkurenci dokonce vyhrála a postoupila do krajského finále.

Krajské finále soutěže mladších žákyň se uskutečnilo 6. prosince v Rokycanech a zúčastnilo se ho osm nejlepších týmů z celého plzeňského kraje. Naše družstvo ve složení Monika Hourová, Pavlína Soukupová, Kristýna Krutinová, Adéla Hezinová, Veronika Hourová, Karolína Hourová, Eliška Klailová, Natálie Jarošová, Nela Šimicová, Nela Hrabačková, Tereza Burjasová, Klára Jakubcová a Dominika Bálková vybojovalo krásné 2. místo.

Svoje síly měřili naši žáci také ve šplhu, okresní kolo soutěže proběhlo na 22. základní škole v Plzni. O první medaili se postarala Sofie Löwyová, která v I. kategorii obsadila 3. místo. Ještě úspěšnější byly dívky ve II. kategorii – Dominika ze 4. C byla 3. a Nikol Chmelíková ve své kategorii zvítězila. Veronika Vencelová ve vyrovnaném souboji dívek v IV. kategorii těsně vybojovala 2. místo. Ve III. kategorii chlapců obsadil 2. místo Pavel Mráz a ve IV. kategorii jeho bratr Honza dokonce zvítězil. Honza zároveň udělal radost nejen nám, ale i rozhodčím novým rekordem soutěže a to časem 3,0 s.

Na konci října hostila naše škola okresní a krajský přebor v plavání. Chlapci I. kategorie ve složení Šimon Lukeš, Tadeáš Sýkora, Marek Šmídovec a Vojtěch Roučka a děvčata II. kategorie  - Denisa Dvořáková, Tereza Chramostová, Anna Kateřina Bršlicová a Eliška Doubková předvedli vynikající výkony a umístili se na krásném 2. místě. Družstva děvčat III. kategorie a chlapců II. a III. kategorie získala 4. místo.

26. 11. 2018 odjeli závodníci osmých a devátých tříd na bazén TJ Radbuza, kde bojovali o medaile na krajském přeboru v plavání IV. kategorie. Chlapci obsadili krásné 4. místo a děvčatům se podařilo získat zlatou medaili!! První místo pro naši školu vybojovala Bára Kislingerová, Martina Lebedová, Melánie Fricová, Mariana Žďárková, Lucie Vápeníková a Amálie Špalková.

Všem sportovcům děkujeme za předvedené výkony a vzornou reprezentaci školy a gratulujeme!