Školní Parlament míří na Pražský hrad

Kancelář prezidenta republiky slaví v prosinci 100 let od svého vzniku a při této příležitosti vyhlásila  soutěž o nejhezčí vánoční betlém.

Školní Parlament 1.ZŠ  tato příležitost velice zaujala a tak jsme dali hlavy dohromady a začali přemýšlet, jaký betlém se pokusíme vytvořit.

Shodou okolností naše škola slaví letos 35. výročí. Chtěli jsme, aby obě tyto události měly nějakou spojitost a napadlo nás vytvořit betlém z původního nábytku z doby otevření naší školy.

Nakonec jsme různě získali i původní látky a další materiál, a pak už jsme se pustili do díla. Fotografie našeho betlému jsme následně poslali přímo "na Hrad" a s napětím čekali na verdikt.

Očekávaný email přišel a slova "s radostí si Vás dovolujeme informovat, že Vaši žáci a žákyně školního Parlamentu 1. ZŠ Plzeň (6. – 8. třída) se stali VÝHERCI v soutěži o nejhezčí vánoční betlém"....

nás doslova posadila do židlí (naštěstí ne do těch betlémových)

Protože 10 těchto betlémů bude následně vystaveno při adventních dnech otevřených dveří reprezentačních prostor Pražského hradu 30.11. – 3.12. 2019 a autory těchto betlémů čeká pozvání na Pražský hrad s překvapením, znamená to, že celý náš Parlament se vydá na úžasný předvánoční výlet.

Určitě pořídíme pár fotografií a o naší návštěvě budeme rádi informovat.

Školní Parlament 1. ZŠ

Fotografie z výroby  zde