Projekt ,,Mise“ – aneb Naše obrázky a básničky letí do světa

Projekt ,,Mise“ – aneb Naše obrázky a básničky letí do světa
Minulý týden se na nás obrátila paní Šlajsová z Odboru sociálních služeb Magistrátu města Plzně se zajímavou prosbou. Snaží se pomáhat lidem, kteří to, z různých důvodů potřebují, a tak se rozhodli zapojit do akce ,,Care packages“. V dopise konkrétně stálo:
Z výše uvedeného důvodu jsme se rozhodli zapojit do projektu "Care Packages" nebo-li "Balíčky péče" pro naše české vojáky v zahraničních misích. Jedná se o gesto podpory neznámým vojákům dopisy či balíčky s věcmi. Snahou je, obzvláště po nedávných úmrtích a zraněných v Afgánistánu, dodat sil, možná trošku rozesmát ty, jež hájí naše barvy daleko od svého domova. Pomoci překonat velkou vzdálenost od svých blízkých a rodin a dát na chvilku zapomenout pár vojákům, že se blíží Vánoce, čas, kdy mají být rodiny spolu a nikdo by neměl být sám...... Většina z nich se vrací domů až koncem března příštího roku.
Tak jsme si nejdříve popovídali o našich vojácích na mírových misích, o odvaze a hrdinství, o Afgánistánu, ale také o domově, rodině, Vánocích a zimě, o pomoci a dobrovolnictví….A pak už to bylo jednoduché – někdo kreslil nebo maloval, někdo napsal vtip nebo dopis, někdo dokonce složil básničku a teď máme radost z toho, že naše práce poletí do světa a udělají někomu radost.
 

Naši partneři:

Oficiální stránky města Plzně