Česko-německý camp - Setkání školních parlamentů očima žákyně 9. třídy

Jako člence školního parlamentu mi bylo nabídnuto na schůzce plzeňských parlamentů základních škol účastnit se česko-německého campu. Camp probíhal v rámci 3 dnů od pondělí do středy. Na začátku jsme se seznámili, bylo nás celkem 22, z toho přesně polovina českých a polovina německý žáků. Žáci z německé strany se učili český jazyk, tedy to bylo pro obě strany naučné. Po seznamovacích aktivitách jsme zahájili prohlídku města v okolí náměstí a měli za úkol udělat selfie u zadaných míst. Také jsme vyplňovali pracovní list v česko-německém jazyce. Záměrem těch těchto aktivit bylo podpořit vzájemnou spolupráci, ve skupinách po 4 byli vždy Češi a Němci, aby se rozvinula konverzace a zlepšila komunikace. Odpoledne jsme navštívili plzeňský pivovar a měli dvojjazyčnou prohlídku s výkladem. Druhý den jsem měla možnost podívat se do plzeňského rozhlasu. V rámci workshopu jsme si užili spoustu srandy a také jsme navštívili krajský úřad pro plzeňský kraj. Byl to pro mě skvělý zážitek a jsem vděčná za příležitost se tohoto projektu zúčastnit. Navázala jsem s německými, ale i českými studenty přátelské kontakty. Celkově mi camp pomohl v procvičení konverzace v jiném jazyce a také rozšířil obzory v organizačním záležitostech.
V. Jirásková - žačka 9. ročníku.